Starobrno Bitr 11,5%

31. 03. 2021.
Starobrno Bitr 11,5%

V horkých veciach máme jasno. Predstavujeme Starobrno Bitr 11,5%.

Starobrno Bitr je horký, svetlý, spodne kvasený výčapný ležiak s 4,6% obsahom alkoholu a stupňovitosťou 11,5%. Má príjemnú pravú chmeľovú arómu, typickú pre české odrody, a to vďaka kombinácii troch prvotriednych chmeľov vrátane Žateckého poloraného Červenáka. Ten je pre svoju jemnosť  a príjmenú arómu použitý aj pri záverečnom studenom chmelení v ležiackych tankoch.

Správne zloženie použitých českých chmeľov pivu Starobrno Bitr zabezpečili vyváženú chuť a skvelú piteľnosť.  Pivo je charakteristické svojou zlatisto-iskrivou farbou, strednou rezkosťou, vyššou horkosťou od prvého hltu a lahodným chmeľovým dozvukom, nabádajúcim k ďalšiemu napitiu. 

Výčapný ležiak Starobrno Bitr sa varí tradičným dvojrmutovým spôsobom a dozrieva v historickej pivovarskej pivnici z roku 1872. Starobrnenskí sládkovia sa pri varení Starbrno Bitr vrátili ku koreňom pivovaru a vďaka kombinácii klasických metód a veľkého podielu ručnej práce pripravili poctivý výčapný ležiak, ktorý je v histórii pivovaru vôbec tým najhorkejším.

ALKOHOL: 4.6% obj
HORKOSŤ: 35 IBU
FARBA: 13,5 EBC; číra sýto zlatá
CHUŤ: plná s príjemnou vyššou horkosťouNa stiahnutie

FB post
Stiahnuť
FB cover
Stiahnuť